Rebeca | ZABIEGI_Podologia
326
page-template-default,page,page-id-326,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

ZABIEGI

W roku 2008 Salon Kosmetyczny Rebeca jako pierwszy na Podlasiu nawiązał współpracę z marką Gehwol, poszerzając działalność o specjalistyczną pielęgnację stóp. Od tego czasu należymy do Powszechnego Programu Profilaktycznego Zdrowe Nogi, który ma na celu poszerzenie świadomości społeczeństwa w zakresie szeroko rozumianej pielęgnacji stóp – podologii.

Specjalistyczny pedicure wykonujemy w gabinetach wyposażonych w dwie frezarki: z pochłaniaczem pyłów oraz z systemem spryskującym niemieckiej marki GerlachTechnik i specjalistyczne, elektryczne fotele podologiczne, które dostosowane są do komfortu osób w każdym wieku. Zalecamy gimnastykę, odpowiednią pielęgnację i wykonujemy masaż stóp.

W roku 2008 Marta Pankiewicz, właścicielka Salonu Rebeca – kosmetologia i podologia zajęła się ortonyksją – działem z dziedziny podologii dotyczącym wrastania paznokci. Osobom, które dotyka ten problem zakłada klamry na wrastające paznokcie: plastikowe – przeznaczone są do niezaawansowanego stanu wrastania, a drutowe VHO Osthold Perfekt – przeznaczone są do każdego stanu wrastania, do paznokci wkręcających się, a nawet w stanie zapalnym wału paznokciowego.

Od 2009 roku pobiera materiał mykologiczny z płytek paznokciowych zajętych grzybicą, który następnie wysyła do badania PediMyk w kierunku grzybicy oraz wymaz do badania bakteriologicznego. Wykonuje również rekonstrukcje płytek paznokciowych uszkodzonych urazami.

W roku 2014 wprowadziła usługę wykonywania indywidualnych ortez, aby sprostać potrzebom osób borykających się z deformacjami szczególnie w obrębie palców i urządzenie do korekcji wrastających paznokci – kostkę Arkady, a w 2016 roku poszerzyła ofertę o profilaktyczne obuwie dla dorosłych hiszpańskiej marki Arcopedico.

Od maja 2015 roku Salon Rebeca zmienił siedzibę na parterowy lokal o powierzchni 60m2 z wejściem dostępnym od ulicy – ułatwiającym dostęp dla Seniorów, dostosowany również do osób niepełnosprawnych.

O czystość i higienę dbamy ze szczególną dokładnością, korzystając z najwyższej jakości środków do dezynfekcji firmy Medilab i Anios Laboratories. Stosujemy sterylne narzędzia (posiadamy wewnętrzne stanowisko do sterylizacji narzędzi z autoklawem) i wysokiej jakości kosmetyki, aby dać Wam gwarancję bezpieczeństwa, komfortu i dobrego samopoczucia. Zaburzenia w obrębie kończyn dolnych często skutkują zmianami w postaci nagniotków, odcisków, pęknięć i rozpadlin, grzybicy stóp i paznokci, czy też wrastania paznokci.

Jeżeli zauważyliście coś z powyższych u siebie – nie przejmujcie się – jesteśmy po to, aby Wam pomóc!

Dolegliwościami Klientów opiekujemy się we współpracy interdyscyplinarnej z cenionymi w Białymstoku specjalistami z dziedzin diabetologii, dermatologii, reumatologii, neurologii, angiologii, flebologii, ortopedii i fizjoterapii. Robimy wszystko, by sprostać Waszym oczekiwaniom.

Serdecznie zapraszamy,

Marta, Weronika i Natalia – Zespół Salonu Rebeca